Başbakan, Nurettin Şirin’le ne konuştu?

Sincan’da Refah Partili Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın Kudüs Günü dolayısıyla düzenlediği programda kullanılan afiş ve posterleri sağlamaktan ve propaganda yoluyla Lübnan Hizbullah örgütüne adam kazandırma suçlarından uzun süre hapis yatan gazeteci yazar Nurettin Şirin, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde aralarında geçen görüşmeyle ilgili ilk detaylar verdi. ŞİRİN’in Kudüs Yolu internet sitesinde yayınladığı yazısından ilgili bölüm:

…..

1997 yılının başında, Siyonistlerin Türkiye’deki örtülü uzantıları Refah-Yol’a karşı yıkım operasyonlarına başladıklarında biz de günlük Selam gazetesinde çalışıyorduk. “Tarikatların deşifresi” adı altında İskender Paşa ve İsmail Ağa camiasına karşı linç kampanyası medyada başlatılmış, kirli senaryonun figüranları televizyon ekranlarına çıkartılarak, çirkince ve kalleşçe iftiralar gündeme getirildiğinde biz de bu linç kampanyalarına karşı bütün gücümüzle karşılık vermeye çalışıyorduk. O zaman da bazı kardeşlerimiz tarikatları niçin savunuyoruz diye tepki gösteriyordu.

Yine bu sırada o dönemde İstanbul Belediye başkanı olan Sayın Tayyib Erdoğan ve İstanbul Belediyesine yönelik de komplolar uygulanmaya çalışılıyor, bunun için de daha çok Kanal D televizyonunun ekranları ve haber programları kullanılıyordu. Tayyib bey de televizyon ekranlarından bunlara karşı cevap vermeye çalışıyordu.

Bazı kardeşlerimiz vasıtasıyla bu komploların arkasında olan isimlere ulaşmıştık. İki kardeşimiz İstanbul Belediyesi ve Tayyib Bey’e karşı çok ciddi ve haince planlar hakkında bilgi sahibi olmuştu; bu planları en kısa zamanda Tayyib beyin bizzat kendisine ulaştırmak istemiştik.

Bir gece vakti O sırada Yeni Şafak’ta yazan Hakan Albayrak kardeşimizin evine gidip İstanbul Belediyesi Basın Müdürü Sayın Hüseyin Besli ile irtibata geçerek İstanbul Belediyesi’ne gittik, gece vaktiydi ve Tayyib bey de belediyedeydi. Tayyib bey ile görüştük ve ona şunu söylemiştik; “ortada şöyle bir komplo var, bu komplonun ifşa edilmesi için iki kardeşimiz her türlü tehlikeyi göze alarak televizyona çıkıp gerçekleri ortaya koymaya hazırdır. Refah Partisi’ni yıkmaya yönelik bu “derin” senaryoları deşifre etmek için biz kendimizi feda edebiliriz…!” Tayyib bey bizi dinledikten sonra, Hüseyin Besli bey ile görüşmeye devam etmemizi istemişti.

Birkaç gün sonra Hüseyin Besli’den bir teşekkür faksı gelmişti gazeteye. 10 gün kadar sonra da Sincan Kudüs Günü dolayısıyla bilinen davadan dolayı gözaltına alınıp tutuklandık ve yatmaya başladık..

Derken Ak-Parti kuruldu ve tek başına iktidara geldi. Hüseyin Besli de İstanbul milletvekili olmuştu. Olur ya, belki bir yardımı olabilir diye, cezaevinde bilgisayar kullanabilmek için Adalet bakanlığı nezdinde yardımcı olması talebiyle kendisine bir mektup yazmıştık. Tabi ki bu talepten “aleykum selam”ın dışında bir şey çıkmamıştı…

Nurettin Şirin’in söz konusu yazısını okumak için aşağıdaki linki tıklayınız:
Niçin Milli Görüş’ün yanındayız?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: